Proel FLASH12A
Proelin Flash-sarjan aktiivikaiuttimissa on yhdistetty tyylikäs italialainen muotoilu uusimpiin mekaanisiin, akustisiin ja elektronisiin ratkaisuihin. Kevyet ja helposti hallittavat kaiuttimet ovat tulosta vuosien kokemuksesta synteettisistä aineista rakennettavien kaiuttimien parissa.
---
FLASH12A on 12” wooferilla ja 1” kompressiodriverilla varustettu 2-tie aktiivikaiutin. Bi-amp vahvistin tarjoaa tehoa 200 + 50 wattia, ja äänenpainetta syntyy 124 dB. Kaiutin on sarjan monipuolisin malli, soveltuen lähes kaikkiin käyttötarkoituksiin. Musta, ruiskupuristettu polypropyleenikotelo. Kaksi M10-ripustuspistettä päällä ja 2 kpl pohjassa mahdollistavat varman asentamisen. Lisäksi pohjassa oleva jalusta-adapteri mahdollistaa keikkakäytön.
Ominaisuuksia
- 2-tie aktiivikaiutin
- Elementit: 12” woofer, 1” kompressiodriver titaanikalvolla
- Pääteteho: 200 W + 50 W Bi-amp
- Taajuusvaste: 50 Hz - 20 kHz
- Jakotaajuus: 2 kHz
- Max SPL: 124 dB
- Dispersio: 90°H x 60°V
- Virta: 230 VAC, 50 Hz
- Max virrankulutus: 390 VA
- Säätimet: mikki- ja linjatasonsäädöt, ylä- ja alapään korjaimet, maaerotuskytkin
- Tuloliitännät: XLR Combo
- Lähtöliitännät: XLR (Link Out)
- Väri: musta
- Koko (KxLxS): 630 x 390 x 360 mm
- Paino: 20 kg
Liittyvät Tuotteet» Proel FLASH12HA» Proel FLASH12P » Proel FLASH15A » Proel FLASH15HA » Proel FLASH5A » Proel FLASH8A | Artikkelit» Proel jälleenmyyjät |
« Takaisin